Pięćdziesiąta rocznica partnerstwa Dolnego Śląska
i Saksonii 30 listopada- 1 grudnia 2009

W grudniu 2009 minęło 50 lat od nawiązania partnerskiej współpracy między Wrocławiem i Dreznem oraz 10 lat partnerstwa Dolnego Śląska i Saksonii. Z tej okazji w dniach 30 listopada – 1 grudnia br. spotkali się w Dreźnie przedstawiciele współpracujących ze sobą firm, zrzeszeń, instytucji i szkół tych miast. W Ratuszu zaprezentowali swoje projekty, wymieniając doświadczenia. Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Dreźnie (Berufliches Schulzentrum für Elektrotechnik) uczestniczyli w prezentacji dorobku 10-letniej współpracy obu szkół. Zaproszonych gości serdecznie przyjęła Nadburmistrz Miasta Drezna – pani Helma Orosz, która mogła zapoznać się z historią naszej wymiany. Jej pełne podziwu i uznania przemówienie mobilizuje nas i jeszcze bardziej zachęca do dalszej współpracy.

Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe