Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Finałowa gala Projektu "Mój piewrszy biznes przed 20-tką"

W dniu 22.06.2017 r. odbyła się finałowa gala Projektu „Mój pierwszy biznes przed 20-tką”. Jak co roku uroczystość została organizowana w Wyższej Szkole Bankowej. Wręczenie nagród i prezentacje zwycięskich Zespołów swoim wykładem uświetnił Pan prof. Marian Noga. Z humorem i lekkością przybliżył młodzieży zagadnienia ekonomii. Konkurs jest unikalną okazją zdobycia przez uczniów kompetencji do prowadzenia własnego biznesu. Na zajęciach warsztatowych młodzi ludzie uczą się, jak realizować własne pomysły i wejść z nimi na rynek. Projekt jest świetną lekcją kreatywności i kuźnią pomysłów, która z roku na rok coraz bardziej zaskakuje. Zwieńczeniem projektu jest konkurs, w ramach którego 4-osobowe zespoły uczniów prezentują swoje biznesowe projekty w dwóch kategoriach: sklep internetowy oraz gra planszowa.
Gratulujemy uczniom naszej Szkoły pomysłów i kreatywności.
Agnieszka Skarupa
Beata Stępniewicz

2017-06-23;   Agnieszka Skarupa

Kurs - wózki widlowe

Na obecną chwilę jest za mało osób aby uruchomić kurs na wózki w lipcu. Poniżej zamieszczam listę osób, które zgłosiły się na lipcowy termin. Proszę aby inne osoby chętne zgłaszały się... potrzeba jeszcze ok 7-8 osób. Kurs rozpocznie się 3 lipca i bedzie trwał ok. 1,5 tygodnia. Zgłoszenia proszę przesłać na mój adres mailowy ska_studio@poczta.fm

Lista osób
Przemysław Kwiatkowski
Leonardo Kubiak
Maciej Mandzopulos
Rafał Garbowski
Mariusz Kolański
Adrian Kugla
Katarzyna Łukasińska
Paweł Stadnikiweicz
Michał Strawiński
Jan Buczeluk

Dodatkowo informuję, że jeżeli zbierze się grupa ok 15 - 20 osób to drugi termin kursu przewidziany jest na sierpień. Proszę o informację kto z Was jest chętny. Zgłoszenia równiez prosze przesłać na mój adres mailowy.

W MAILU PROSZĘ ZAZNACZYĆ, KTÓRYM TERMINEM JESTEŚCIE ZAINTERESOWANI.

2017-06-23;   Agnieszka Skarupa

Kurs na wózki widłowe, suwnice i SEP do 1kV

Wszyscy uczniowie, którzy odbywali już praktyki szkolne proszę w najbliższych dniach zgłosić się do sekretariatu uczniowskiego w celu pobrania kserokopii badań od lekarza medycyny pracy. Dokument ten będzie Wam potrzebny do odbycia kursu. Wszyscy uczniowie klas drugich, którzy nie mają badań będą je mogli zrobić w ramach kursu.
Uczniowie, którzy deklarowali odbycie kursu na wózki widłowe na przełomie czerwca i lipca kurs zaczną najpóźniej początkiem lipca. Wkrótce zostaniecie poinformowani o dokładnym terminie i miejscu.

2017-06-21;   Agnieszka Skarupa

Podsumowanie Projektu Trening Umiejętności Społecznych

13 czerwca br. w kinie Nowe Horyzonty odbyło się oficjalne zakończenie czwartej już edycji Treningu Umiejętności Społecznych. Podczas uroczystości obecni byli uczniowie biorący udział w cyklu zajęć zakończonych realizacją projektów. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana– pomoc zwierzętom ze schroniska, dzieciom chodzącym do świetlic środowiskowych, seniorom, współpraca z placówkami edukacyjnymi i przeprowadzanie lekcji w szkołach podstawowych, gimnazjach czy zajęć dla przedszkolaków.
Program „Trening Umiejętności Społecznych”, który jest realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży dzięki wsparciu Credit Suisse EMEA Foundation od roku 2009, ma na celu rozwinięcie wśród młodzieży umiejętności, które w dalszej perspektywie zwiększą możliwości młodych ludzi na znalezienie miejsca na rynku pracy, a także wpłyną pozytywnie na jakość życia osobistego.
W bieżącym roku szkolnym grupy uczniów zainteresowanych podniesieniem swoich kompetencji społecznych skupiły wokół siebie nauczycielki: Agnieszka Skarupa, Katarzyna Pałkiewicz, Małgorzata Szydłowska, Beata Śliwińska i Justyna Szarańska.
Wszystko to zostało docenione i 13 czerwca na uroczystości uświetnionej obecnością przedstawicieli wspomnianych wcześniej fundacji i banku odebraliśmy certyfikaty potwierdzające nasze umiejętności. Mogliśmy też uczestniczyć w występie  Łukasza Jemioły i grupy improwizacyjnej z Teatru Starego w Lublinie oraz poczęstunku.

2017-06-19;   Agnieszka Skarupa

Konferencja "Czas na Zawodowców czyli jak zdobyć dobrą pracę"

W dniu 13.czerwca nasza Uczniowie klasy 2TL1 i 2TS uczestniczyli w konferencji "Czas na Zawodowców czyli jak zdobyć dobrą pracę". Gości przywitał Leszek Frelich redaktor naczelny Gazety Wyborczej we Wrocławiu oraz dyrektor Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu Rafał Cichocki.
Jako pierwsza wystąpiła Ewa Kaucz wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która przedstawiła Raport o pracy dla młodych. W pierwszej części Konferencji pt. „Młodzi-Młodym” uczniowie wysłuchali dyrektorów szkół i przedstawicieli firm. Wypowiedzi miały na celu zachęcić uczniów, którzy ukończyli lub kończą szkoły zawodowe, aby podejmowali pracę w swoim zawodzie. Uczestnicy debaty m.in. modzi pracownicy opowiedzieli, dlaczego wybrali drogę "Zawodowców", co im to dało, jak się im pracuje, jakie są warunki w firmach i możliwości rozwoju. Następnym punktem w programie była prezentacja dotycząca pracy i działań skierowanych dla młodych na przykładzie firmy Whirlpool. W dalszej kolejności obejrzeliśmy prezentację dotycząca pracy i działań skierowanych dla młodych na przykładzie firmy Rawlplug. Później podczas przerwy kawowej w strefie firm uczestnicy i goście mieli możliwość bliższego kontaktu z przedstawicielami firm, poznania ich produktów, zadania pytania w specjalnie stworzonej strefie prezentacji firm. Po przerwie przedstawiono prezentację video pt. „O jakiej pracy marzą młodzi” opracowaną przez Gazetę Wyborcza Wrocław oraz wybrane prezentacje konkursowe z akcji pt. „Elektrotim szkołom” firmy Elektrotim. Ostatnim punktem w harmonogramie była debata pt. „Co zrobić, by przekonać młodzież do wybierania szkół zawodowych i firm produkcyjnych?” Prowadzący Jacek Kulesza, redaktor Gazety Wyborczej wraz z przedstawicielami firm i edukacji zastanawiali się co zrobić, by przekonać młodzież do wybierania szkół zawodowych i firm produkcyjnych, co zmienić w szkołach zawodowych i firmach, by były jeszcze bardziej atrakcyjne dla młodych ludzi. A także jak zmienić postrzeganie „Zawodowców”, by młodzież wybierając szkołę nie kierowała się tylko modą na ogólniaki. Spotkanie zakończył oraz pożegnał gości redaktor Jacek Kulesza.
Agnieszka Skarupa
Monika Wojtaś

2017-06-19;   Agnieszka Skarupa

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ 23 CZERWCA 2017 - PIĄTEK O GODZ. 9:00

2017-06-19;   E M

Konkurs wiedzy o Lwowie

Sukcesy naszych uczniów.
Aleksandra Łaskarzewska, uczennica klasy 1 TL1 zdobyła II miejsce, a jej kolega z klasy Mateusz Gliwa III miejsce w XXII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na terenie Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, który obok Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich jest organizatorem konkursu. Warto dodać, że konkurs wchodzi w skład międzyszkolnego projektu „ Magnum Premium Wratislaviae” którego celem jest połączenie konkursów poświęconych historii, kulturze oraz innym zagadnieniom związanym z Wrocławiem w jeden wspólny cykl. Zespół Szkół nr 23 we Wrocławiu od lat osiąga wysokie wyniki w końcowej klasyfikacji, znajdując się w czołówce szkół ponadgimnazjalnych Wrocławia. W zeszłym roku, w VIII edycji zajęliśmy zaszczytne II miejsce.
Opiekunem uczniów była prof. Marzena Krzempek.

2017-06-18;   L S

II etap Projektu Zawodowy Wrocław

Proszę doczytać tę informację do końca...

W załącznikach znajdziecie listę rankingową osób, które przeszły do II etapu projektu Zawodowy Wrocław.
Dodatkowo, w związku ze zbliżającym się terminem realizacji staży w ramach Projektu, informuję, że rozpoczyna się etap podpisywania umów stażowych.
W załączeniu znajdziecie wzory dokumentów dotyczących realizacji staży. Bardzo proszę o zapoznanie się z całą dokumentacją przed podpisaniem umowy.
Umowę będziecie podpisywać w dniach 19-22 czerwca w godz. 7:30 – 15:00 w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Strzegomskiej 49a, budynek A, IV piętro, pokój nr 408.
W przypadku osób niepełnoletnich umowę stażową podpisuje również rodzic lub opiekun prawny uczestnika. Jeżeli rodzić lub opiekun nie będzie mógł stawić się z Wami w dniu podpisania umowy w CKP to umowę zabierzecie ze sobą do domu i przyniesiecie następnego dnia. Proszę zadbać o to, aby podpisane umowy znalazły się najpóźniej 22.0.2017r w CKP.
22 czerwca jest terminem ostatecznym na podpisanie umowy dla wszystkich zainteresowanych stażami, bez względu na planowany termin realizacji stażu. Przypominam, że podpisanie umowy jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia realizacji stażu.


Proszę w dniu podpisania umowy dostarczyć do CKP (dokumenty macie w załącznikach):
1. wypełnione i podpisane Oświadczenie o posiadaniu ubezpieczenia NNW.
2. numer konta bankowego, na które po zakończeniu stażu prześlemy stypendium stażowe.

W najbliższych dniach otrzymacie informację na temat miejsca i terminu realizacji stażu, zgodnych w miarę możliwości z Waszymi sugestiami.

Osoby, które same wskazały firmy do odbycia stażu (Krzysztof Hurkała, Natalia Gniadkowska, Tomasz Dawid) proszę aby zgłosiły się do CKP w dniu 14.06.2017r. z kompletem dokumentów wymienionych wyżej.

Zanim stawicie się w CKP w celu podpisania umowy proszę zapoznajcie się ze wszystkimi dokumentami aby WIEDZIEĆ CO PODPISUJECIE. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt
Agnieszka Skarupa

2017-06-12;   Agnieszka Skarupa

Staże - dokumenty

Dokumenty do II etapu projektu "Zawodowy Wrocław". Oraz lista rankingowa.
Pliki do pobrania:

2017-06-12;   L S

Finał

W dniu 7 kwietnia 2017 r. odbył się finał "X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia - Wratislavia Aeterna", który organizowany jest corocznie przez naszą szkołę w ramach realizacji "Powiatowego Projektu Magnum Praemium Wratislaviae".
W trzecim, finałowym konkursie historycznym udział wzięło sześć wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna naszej szkoły w składzie : Rafał Świrski /IV TS/, Natalia Gawryś /II TL2/, Adam Wielogórski /I TLi/ została laureatem konkursu, ex aequo z VII Liceum Ogólnokształcącym.
Na zaproszenie p. Zbigniewa Magdziarza /Prezesa Towarzystwa Miłośników Wrocławia/ ww. uczniowie przedstawili finałową prezentację multimedialną pt. "Rozwój i znaczenie komunikacji miejskiej Wrocławia przełomu XIX/XX wieku" w przerwie obrad Sesji Rady Miasta, w dniu 27 kwietnia 2017 r. Wśród oglądających prezentację był Prezydent m. Wrocławia pan Rafał Dutkiewicz, który zaprosił młodzież do swojej siedziby w Sukiennicach w dniu 22 maja b.r. Spotkanie to odbyło się z udziałem Dyrektor Zespołu Szkół Nr 23 pani Stelli Gazdulskiej oraz opiekuna grupy młodzieży pani Małgorzaty Szydłowskiej i przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Młodzież otrzymała z rąk pana Prezydenta pamiątkowe książki z jego dedykacjami. Serdeczne gratulacje !

2017-06-05;   M S

Wakacyjne staże

Zapraszam wszystkich uczniów zainteresowanych podjęciem pracy w okresie wakacji do sali nr 12 po szczegółowe informacje. Praca będzie miała formę stażu, za który pracodawca wypłaci Wam wynagrodzenie.

2017-05-31;   Agnieszka Skarupa

Wakacyjne staże

Spotkanie informacyjne, dotyczące płatnych staży w okresie wakacji odbędzie się 6.06.2017 o godz. 9.35 w sali nr 12.

Praca byłaby wykonywana w Bielanach Wrocławskich w magazynie, który jest typowym magazynem dystrybucyjnym. Magazyn jest podzielony na poszczególne działy jak np. IN i OUT na które firma potrzebuje pracowników na sezon. Istnieje również możliwość nawiązania dłuższej współpracy.

IN

Przyjęcie towaru na magazyn za pomocą skaner
Rozlokowanie artykułów na lokalizacji
Zgłaszanie nadwyżek, niedoborów
Oklejanie artykułów
Rozkładanie palet wielorodnych
Kontrola jakości

OUT

Kompletacja zamówienia dla klienta z regałów półkowych
Sprawdzenie + Pakowanie w systemie zlecenia skompletowanego
Oklejanie artykułów

Dodatkowo dla chętnych osób można wyrobić wewnętrzne uprawnienia wewnętrzne na wózki widłowe, na które składa się test pisemny i egzamin praktyczny. Uprawnienia sa ważne tylko na terenie magazynu, w którym będziecie odbywać staż ale umiejętności praktycznych nikt nikomu nie zabierze.

Więcej szczegółów przekażę na spotkaniu informacyjnym. Zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie informacyjne.

2017-05-31;   Agnieszka Skarupa

Dokumenty do drugiego etapu Projektu ZAWODOWY WROCŁAW

27 maja kończą się w naszej szkole szkolenia interpersonalne w ramach Projektu Zawodowy Wrocław. Dziękuję wszystkim za regularne chodzenie i przestrzeganie terminów szkoleń. Od jutra tj. 23.05 zapraszam wszystkich do sali nr 12 w celu wypełnienia Formularza motywacyjnego, który jest niezbędny do przejścia do drugiego etapu Projektu.

2017-05-23;   Agnieszka Skarupa

Konkurs plastyczny na znaczek pocztowy

Konkurs plastyczny na znaczek pocztowy
Promujący zdrowy styl życia !

JAK PRZYGOTOWAĆ PRACĘ KONKURSOWĄ?
Pracę konkursową należy wykonać ręcznie na szablonie dowolną techniką, która nie będzie przestrzenna, np. farbami, kredkami, ołówkiem itp
UWAGA! Na pracę nie należy nanosić takich elementów jak napis "Polska" czy nominał - należy przygotować samą ilustrację do hasła "Czas na zdrowie".
Przed rozpoczęciem prac polecamy zapoznać się z zakładką POMOCE, a w szczególności ze WSKAZÓWKAMI DO PROJEKTU
Na najlepsze prace konkursowe (max. 3 z placówki) czekamy do końca czerwca.
Dodatkowe informacje – Agnieszka Pałac ( sala 55)

Szczegóły konkursu na stronie http://www.oczamimlodych.pl/

2017-05-22;   E M

Akcja medialna "Lekcje z telefonem"

Wśród młodzieży można zauważyć prawdziwą fascynację technologią komórkową i urządzeniami mobilnymi, która jest prawie nieodłącznym elementem ich życia. Uczniowie nie chcą rozstawać się ze swoimi telefonami, smartfonami czy iPhonem prawie nigdy. Ta wszechobecna zaawansowana technologia dostarcza im rozrywki również w czasie lekcji, na co niestety skarżą się coraz częściej nauczyciele.
Idąc tym tropem wraz z grupą uczniów postanowiliśmy rozpowszechnić w szkole akcję medialną pt.” Jak efektywnie wykorzystać telefon komórkowy na lekcji?” Projekt polegał na tym, aby w formie graficznej przedstawić użycie telefonu komórkowego na lekcji w tzw. „pożytecznej sprawie".
Najpierw dyskutowaliśmy nad efektywnym użyciem telefonu komórkowego, a później sporządziliśmy scenki z udziałem wykorzystania telefonu na lekcji geografii i matematyki. Powstały fotografie, które upamiętniły naszą pracę. W pomoc nad realizacją scenek zaangażowali się uczniowie klasy 2 TL2 oraz 1 TLi. Nad oprawą graficzną popracowali w grupach uczniowie klasy 1e, którym przewodniczył Michał Grabowiecki. Efekt naszej współpracy możecie zobaczyć w formie komiku.
Sylwia Nejfert

2017-05-19;   Sylwia Nejfert

Prezentacje konkursowe

Dziś oba zespoły projektowe przed komisją konkursową prezentowały efekty całorocznej pracy. Zespół, który tworzył grę planszową zainspirował się przyszłym swoim zawodem i stworzył grę o transporcie. Aby umilić rozgrywkę i zainteresować odbiorców zamiast samochodów towary dostarczają...koty. Celem gry jest stworzenie, jak najlepszej, kociej firmy przewozowej, edukacja graczy w temacie ekonomii oraz możliwość kreatywnego spędzania czasu w gronie rodziny. Zespół konstruujący e-sklep stworzył unikatowy produkt...wycieraczkę dla psów do automatycznego wyciarania łap pupila po spacerze.
Rozstrzygnięcie konkursu za około dwa tygodnie....a tymczasem w krótce zapraszamy na fotorelację.
Agnieszka Skarupa
Beata Stępniewicz

2017-05-19;   Agnieszka Skarupa

Szkolenia interpersonalne - Zawodowy Wrocław

Pomału dobiegaja końca szkolenia interpersonalne w ramach Projektu Zawodowy Wrocław. Jutro zajęcia zaczyna ostatnia grupa. Dziękuję wszystkim uczniom za regularne uczęszczanie i zaangażowanie. Wykładowcy są bardzo zadowoleni ze współpracy z Wami. Już niedługo zacznie się następna część projektu czyli staże i kursy. W krótce poproszę Was o określenie dogodnych terminów zajęć kursowych i staży. Spotkanie w tej sprawie planuję na początek czerwca. O szczegółach poinformuję. Już niedługo zostanie zamieszczona na stronie fotorelacja z Waszych spotkań. Zapraszam do obejrzenia.

2017-05-19;   Agnieszka Skarupa

V Forum Zawodoznawcze pod hasłem "Przyszłość w rękach Młodych"

26 kwietnia w naszej Szkole odbyło się V Forum Zawodoznawcze, w którym wzięły udział trzecie i czwarte klasy. Inauguracyjny wykład o nowoczesnych technologiach w logistyce wygłosił p. Jarosław Kłosowski – wykładowca z Wyższej Szkoły Bankowej. WSB była również reprezentowana przez p. Agatę Kozioł, która opowiedziała o logistyce przyszłości. Po przerwie głos zabrała p. Anna Błaszkiewicz z Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Pan Maciej Gliński przedstawiciel Poczty Polskiej S.A. opowiedział o tworzeniu i wysyłce neokartek, nowatorskim rozwiązaniu zastępującym listy wysyłane tradycyjną pocztą. Poczta Polska S.A zaszczyciła nas również wykładem p. Adriana Maruszaka konsultanta platformy Envelo. Pan Adrian przedstawił młodzieży aspekty techniczne systemu Envelo, który służy do wysyłania elektronicznych kartek. Pan Andrzej Szeszycki i Pani Iwona Stola Przedstawiciele Zakładu Linii Kolejowych przybliżyli uczniom system stypendialny, warunki przyjęcia i pracy w PLK. W przerwach między wykładami i po zakończeniu Forum młodzież mogła osobiście porozmawiać z prelegentami oraz skorzystać z informatorów, reklamówek i firmowych gadżetów udostępnionych przez prezentujące się firmy i uczelnie. Dziękujemy wszystkim za uświetnienie Forum Zawodoznawczego i możliwość poszerzenia naszej wiedzy o różne aspekty związane z logistyką.
Organizatorzy:
Monkia Wojtaś
Jolanta Włodarczak
Agnieszka Skarupa
Małgorzata Bujwid
Wkrótce fotorelacja....

2017-04-28;   Agnieszka Skarupa

Finał Konkursu

W siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie 25 kwietnia 2017 r. odbył się finał IV edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych sprawdzali swoją wiedzę z zakresu prawnej ochrony pracy i bhp. W rozgrywce finałowej spotkało się 48 uczniów, w tym reprezentantka naszej Szkoły Klaudia Kornat. Gratulujemy Klaudii udziału w finale konkursu. Z Klaudią na finał do Warszawy pojechali jako kibice uczniowie klasy 2TL1 i 2TL2. Kiedy Klaudia „pociła się” nad rozwiązaniem testu grupa uczniów przemierzyła warszawski Trakt Królewski. Zobaczyli m.in. gotycki kościół p.w. Św. Anny, Pomnik Adama Mickiewicza, Nieznanego Żołnierza uświetniony zmianą warty, Ogród Saski ze wspaniałą fontanną, Belweder z Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, Rynek Starego i Nowego Miasta, Kolumnę Zygmunta III Wazy. Zwiedzanie Warszawy zwieńczył pobyt na Zamku Królewskim. W ramach podróżowania różnymi środkami transportu nieodzownym punktem była przejażdżka warszawskim metrem i podróż pociągiem pendolino.
Jeszcze raz gratulujemy Klaudii dojścia aż do finału Konkursu:
Agnieszka Skarupa
Ewelina Mielczarek
Jolanta Włodarczak

2017-04-28;   Agnieszka Skarupa