Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Respect others, respect yourself

Rozpoczynamy w szkole projekt: Respect others, respect yourself. Szacunek do innych, szacunkiem do siebie. Chcemy zaproponować społeczności szkolnej wspólne przemyślenie kwestii poszanowania własnej osoby oraz poważania drugich . Badaniami i opracowaniem zagadnienia zajmie się grupa KIDO – Klaudia Opolska, Iza Rogala, Daniel Wojdat i Ola Starecka – kulturalni(kind),interesujący się światem( interested in world ), decydujący o sobie (decisive) i otwarci na innych (open minded )młodzi reporterzy z 3Tli! Opracowali już ankietę czym jest szacunek i wkrótce zapytają Was o zdanie na ten temat! Spotkania grupy odbywają się przy filiżance herbaty według zasady, że „ Time for Tea” to dobry moment na przemyślenia ważnych kwestii. To także tytuł światowego projektu , do którego dołączyła nasza szkoła szczegóły : www.momentumworld.org . Zebrane materiały , wnioski , film reportażowy i zdjęcia prześlemy do Londynu , skontaktujemy się tez z innymi grupami z różnych zakątków świata. Szczegóły działań dociekliwych reporterów KIDO wkrótce! Jeśli temat Was zainteresował dołączcie do nich – mamy kilka rodzajów herbaty!
Opiekunka projektu: Agnieszka Pałac

2018-02-20;   L S

Moje miejsce nad Odrą w obiektywie

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w regionalnym konkursie
pt. „ Moje miejsce nad Odrą w obiektywie”. Przedmiotem konkursu jest udokumentowanie piękna przyrody, walorów wybranych obszarów i miejsc, których motywem przewodnim jest rzeka Odra wraz z dopływami. Formą pracy jest fotografia w formacie A4, wydrukowana lub w wersji elektronicznej. Wszelkie informacje na temat konkursu u p. Sylwii Nejfert. Termin zgłaszania udziału do 21.02.2018. Organizator konkursu - Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego- zapewnia atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów.

2018-02-19;   Sylwia Nejfert

Szkolny Konkurs Znajomości Mapy Polski

Zachęcam wszystkich uczniów, a szczególnie tegorocznych maturzystów do udziału w szkolnym konkursie geograficznym. Głównym celem konkursu jest doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą fizyczną i administracyjną Polski. Uczeń bierze udział w dwóch etapach konkursu. Etap pierwszy polega na rozwiązaniu zadań do arkusza barwnej mapy fragmentu Polski (mapa turystyczno- topograficzna). W etapie drugim uczeń losuje zestaw 10 nazw: 2 krain geograficznych, 1 województwa, 3 miast, 2 rzek i 2 jezior, po czym wskazuje te elementy na mapie fizycznej Polski.
Informacje na temat konkursu i zgłoszenie udziału do dnia 26.02.2018 do p. Sylwii Nejfert.

2018-02-19;   L S

Wyniki szkolnych eliminacji "XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna" 2017-2018

Wyniki szkolnych eliminacji XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna" 2017-2018 :
Do II etapu konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie :
- Aleksandra Łuszczek kl.I TL2
- Natalia Gawryś kl. III TL1
- Michał Kempski kl. I TAT
Gratulujemy i życzymy powodzenia !

2018-02-09;   Małgorzata Szydłowska

II etap Konkursu Języka Zawodowego w Logistyce i Spedycji

II etap Konkursu Języka Zawodowego w Logistyce i Spedycji odbędzie się w czwartek 8 lutego w sali 55 o godzinie 10.00 - 4 lekcja w tym dniu.
Zapraszamy finalistów I etapu :
Daniela Wojdata 3TLI, Macieja Szałęgę 3TL2, Izę Rogalę 3TLi, Patryka Paczkowskiego 4TLA, Klaudię Opolską 3TLi, Matusza Chownera 2TLi, Tomasza Kostyka 2TLi, Szymona Drelicha 2TLi, Paulę Rajn 2Tli, Maksymiliana Smolarka 2TLi, Nataniela kuczyńskiego 3TS oraz wszystkich chętnych ! zwłaszcza uczestników mobilności Erasmusa - spróbujcie swoich sił!

Ta cześć konkursu będzie w formie papierowej , tradycyjnej , za zdobycie 65% przewidujemy oceny celujące z języka zawodowego!Czekają też na uczestników drobne nagrody! Organizatorzy : M. Miler Nowak, A. Pałac , E. Zakrzewska.

Pozdrawiam Agnieszka

2018-02-06;   L S

Erasmus - Hiszpania

Spotkanie rodziców w czwartek tj. 08.02.2018 r. o godzinie 16:30 do sali nr 40.
Serdecznie zapraszamy Beata Stępniewicz i Lidia Wołk.

2018-02-06;   L S

Erasmus + Hiszpania - szkolenia

Terminy szkoleń dla uczestników projektu Erasmus + Hiszpania:

Język hiszpański:
3 lutego 2018 od godziny: 9:15 do godziny 15:00

Kultura kraju:
12, 13 i 20 luty od godziny: 9:15 do godziny: 15:002018-01-20;   L S

VI Targi Edukacyjne

W dniu 10 stycznia w naszej szkole odbyły się Targi Edukacyjne dla trzecich i czwartych klas branży logistyczno – spedycyjno – transportowej i kolejowej. Targi uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Stella Gazdulska witając przybyłych Przedstawicieli wrocławskich uczelni: Wyższej Szkoły Bankowej, Politechniki Wrocławskiej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Przedstawiciele uczelni przybliżyli uczniom specyfikę kierunków na poszczególnych uczelniach. Młodzież naszej szkoły miała również możliwość indywidualnej rozmowy z Przedstawicielami uczelni na specjalnie przygotowanych stoiskach. Wyższa Szkoła Bankowa sprawiła nam ogromną niespodziankę w postaci gry VR. Dziękujemy za owocne spotkanie i rozmowy. Wkrótce zapraszamy na fotorelację.

2018-01-10;   Agnieszka Skarupa

Erasmus + wstępny schemat zajęć.

Poniżej wstępny schemat godzin zajęć:

Język angielski:
3.01.2018 r. - 4 godzin lekcyjnych, od 15
5.01.2018 r. - 5 godzin lekcyjnych, od 15
10.01.2018r. - 5 godzin lekcyjnych, od 15

16.01.2018 r. - 8 godzin lekcyjnych, od 9
17.01.2018 r. - 8 godzin lekcyjnych, od 9

Język hiszpański (tylko weekendy):
13.01.2018 r. - 8 godzin lekcyjnych, od 9
14.01.2018 r. - 8 godzin lekcyjnych, od 9

Pozostałe godziny w lutym.
kulturowe - 25 godzin
hiszpański - 4 godziny.

Zapraszamy

2018-01-10;   Leszek Szpiech

Bilety już są - Hiszpania

Bilety na wylot już są.
Odlot 24.02.2018 o godzinie 19.05 z Wrocławia, przylot o godzinie 22.25.
Powrót 25.03.2018 wylot z Madrytu o godzinie 10.55 a przylot do Poznania o godzinie 14.10.

2018-01-10;   L S

Liga strzelecka

Dnia 05 stycznia odbyła się kolejna runda Ligi Strzeleckiej klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektor LO XV. Najlepszy wynik osiągnęła Karolina Kułakowska z klasy ITS. Reprezentacji Zespołu Szkół Logistycznych gratuluję dobrego wyniku.

2018-01-09;   Zbigniew Jarek

Ruszyła Liga Klas

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w tegorocznej rywalizacji w Lidze Klas, która ruszyła od października 2017 roku.
Liga Klas jest konkursem wewnątrzszkolnym opartym na współzawodnictwie klas w różnych dziedzinach. Biorą w nim udział wszystkie klasy I- III, zbierając punkty według regulaminu za m. in. organizację imprez szkolnych i pozaszkolnych, działalność w ramach samorządu uczniowskiego, działalność społeczną, wolontariat i akcje charytatywne, udział w konkursach szkolnych, pozaszkolnych i olimpiadach, a także udział w projektach edukacyjnych i zawodach sportowych.
Uczniowie mają o co walczyć, gdyż główną nagrodą jest zgoda trzydniową wycieczka dla zwycięskiej klasy wraz z nagrodą pieniężną na wybraną atrakcję. Ponadto zwycięska klasa zyskuje prestiż (zdjęcie i wpis do Złotej Księgi LK) oraz Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Klasa która zajmie drugie miejsce otrzymuje nagrodę niespodziankę oraz pamiątkowy dyplom. Wyniki Ligi Klas będą prezentowane w szkole miesięcznie na tablicy znajdującej się na parterze budynku koło portierni oraz na szkolnej stronie internetowej. Sprawozdania dotyczące działalności klasy w różnych obszarach składamy do p. Sylwii Nejfert. Za rzeczowość sprawozdania odpowiada przewodniczący klasy przy wsparciu wychowawcy klasy (wzór sprawozdania do pobrania u wychowawcy). Termin składania sprawozdań za poprzedni miesiąc to 15 dzień każdego bieżącego miesiąca.
Szczegóły rywalizacji oraz zasady punktowania znajdują się w regulaminie Ligi Klas.

Sylwia Nejfert

2018-01-09;   L S

Erasmus + Hiszpania

Najbliższe spotkanie doskonalące język angielski uczestników projektu Erasmus 10.01.2018 r tj. środa godzina 15.00 sala 40.

2018-01-09;   L S

Erasmus + Hiszpania

Najbliższe spotkanie doskonalące język angielski uczestników projektu Erasmus odbędzie się 5.01.2018 r godzina 15.00 sala 40.

2018-01-05;   L S

Wyjście do Narodowego Forum Muzyki

21 grudnia 2017r. uczniowie klas 1TL2,2TL1,2TLi,3TP i 3KAE wzięli udział w świątecznym koncercie edukacyjnym pt."Wigilie polskie"w Narodowym Forum Muzyki .Było to niezwykłe spotkanie przy wigilijnym stole Kościuszki, Mickiewicza, Słowackiego, Chopina, Kasprowicza, Orląt Lwowskich i harcerzy Szarych Szeregów. Wszystkie słowa, które wypowiedzieli nasi bohaterowie, były autentyczne, zaczerpnięte z listów, dokumentów i twórczości. Dodatkowo usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy w interpretacji dwóch chórów: Chóru NFM i Chóru Chłopięcego NFM. Widowisko wywarło na nas niesamowite wrażenie.

2018-01-04;   Beata Śliwińska

Konkurs Wiedzy o Savoir Vivrze

14 grudnia 2017r. uczniowie klasy 2 TL1 wzięli udział we Wrocławskim Konkursie Wiedzy o Savoir Vivrze "Bon ton, czyli jak być damą? Jak zostać dżentelmenem?" w ramach programu "Młodzi Obywatele Kultury". Konkurs miał na celu uwrażliwienie młodzieży na zasady dobrego wychowania, jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych, w sytuacjach towarzyskich i oficjalnych. Nasi uczniowie spisali się doskonale- pokazali, że umieją zachowywać się odpowiednio w różnych okolicznościach, a przede wszystkim,że potrafią praktycznie wykorzystywać wiedzę i umiejętności dotyczące savoir vivre'u nabyte w ramach własnych zainteresowań: w domu, szkole, na przyjęciu itp. Chłopcy są promotorami dobrych manier nie tylko w szkole, ale równiez poza nią.

2018-01-04;   BS

Studia w USA

Ambasada USA oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zapraszają uczniów klas II liceum lub III technikum zainteresowanych studiami w USA do udziału w Programie Doradczym EducationUSA Poland.

Uczestnicy programu pod opieką doświadczonych doradców edukacyjnych przez rok będą przygotowywać się do aplikowania na studia undergraduate w USA. Dzięki ich wsparciu polscy kandydaci na studia w USA nie będą sami w nieco bardziej skomplikowanym od europejskiego procesie składania podań.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne i obejmuje indywidualne wsparcie doradcy edukacyjnego, sesje informacyjne, warsztaty z ekspertami oraz pakiet niezbędnych materiałów informacyjnych, w tym podręczników do egzaminów SAT/ACT i TOEFL/IELTS. Spotkania będą organizowane wirtualnie, za pośrednictwem platformy Google Classroom raz w miesiącu.

Rekrutacja trwa do 7 stycznia 2018 r. Aby wziąć udział w programie, uczniowie muszą wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://goo.gl/NheKt2 oraz dołączyć:

1. Skany świadectw z ostatnich 3 lat nauki
2. Skany dyplomów, zaświadczeń i innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia ucznia
3. Esej nie dłuższy niż 300 wyrazów w j.angielskim (tematy znajdują się w formularzu)

Do programu zostaną przyjęci uczniowie zmotywowani do podjęcia nauki w USA w roku akademickim 2019-2020.

Uczestnicy poprzedniej edycji programu studiują obecnie na takich uczelniach jak New York University, University of Chicago, Hult International Business School czy Babson College oraz otrzymali pełne lub częściowe stypendia.

System edukacji w Polsce i Stanach Zjednoczonych różni się. Proces ubiegania się o przyjęcie na amerykańską uczelnię jest inny niż w Europie i może wydawać się skomplikowany. Wsparcie profesjonalnych doradców w wyborze uczelni, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, korespondencji z uczelniami oraz oszacowaniu kosztów pobytu, a także zidentyfikowaniu potencjalnych źródeł finansowania studiów będzie z pewnością bardzo cenne. Program obejmuje również warsztaty w Warszawie prowadzone przez profesjonalnych doradców edukacyjnych Ambasady USA oraz Komisji Fulbrighta.

2018-01-02;   L S