Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Gala podsumowująca program"Trening Umiejętności Społecznych"

19 czerwca 2018 roku w Muzeum Historii Zajezdnia odbyła się gala podsumowująca Program "Trening Umiejętności Społecznych" realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży przy wsparciu Credit Suisse EMEA Foundation. Tego dnia mieliśmy okazję spotkać kolegów i koleżanki z innych szkół realizujących cykl zajęć i własne projekty skierowane do lokalnych społeczności. Mogliśmy się przekonać, dzięki plakatom prezentującym realizację naszych pomysłów i wywiadom przeprowadzonym z przedstawicielami grup zajmujących się danymi działaniami, co wzbudza nasze zainteresowanie, empatię i angażuje nas do wspólnych działań. Nie obyło się bez części oficjalnej, podczas której głos zabierali przedstawiciele fundacji i banku. Uzyskaliśmy również certyfikaty dokumentujące zdobyte przez nas umiejętności.

2018-06-21;   Beata Śliwińska

Podsumowanie tegorocznej rywalizacji w Lidze Klas

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego nadszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia Ligi Klas. Zmagania młodzieży w międzyklasowej rywalizacji trwały od października 2017 r. do końca maja 2018 r. Brały w nim udział wszystkie klasy I- III, zbierając punkty według regulaminu m. in. za organizację imprez szkolnych i pozaszkolnych, działalność w ramach samorządu uczniowskiego i działalność społeczną, udział w konkursach, projektach edukacyjnych i zawodach sportowych. Ważna była również frekwencja na zajęciach oraz zachowanie czyli liczba pochwał i brak uwag.
Zwyciężyła klasa 1TLi zdobywając 875 punktów, na drugim miejscu klasa 3 TL2 z 696 punktami. Obu drużynom należy pogratulować ogromu pracy, jaki włożyły w poszczególne konkurencje, a pozostałym życzyć szczęścia w następnym roku szkolnym. Do zobaczenia w kolejnej edycji. Wszystkim życzymy udanych wakacji i dobrego wypoczynku.

Sylwia Nejfert
Karolina Jakubiak

2018-06-19;   Sylwia Nejfert

Konkurs o Lwowie


Miło nam poinformować, że drużyna Zespołu Szkół Logistycznych w składzie:Aleksandra Łuszczek z kl. I TL2 i Jakub Gałek z kl. II TLi zajęła I miejsce XXIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich.

2018-06-14;   M.K

Konkurs "Dzieli nas pół wieku"

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły- Michał Kempski z klasy 1 TAT- otrzymał wyróżnienie w konkursie "Dzieli nas pół wieku" organizowanym przez XII Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu. Michał stworzył portret literacki osoby starszej od siebie o co najmniej 50 lat. Celem konkursu było rozwijanie empatii i wzmacnianie więzi międzyludzkich i rodzinnych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów pisarskich.

2018-06-10;   Beata Śliwińska

7 czerwca Dzień Szacunku do siebie!

Podejmij wyzwanie! Zrób to dla siebie !
Regulamin Dnia Szacunku!
1. Wyśpij się dobrze, zjedz smaczne śniadanie.
2. Ubierz się na Biało ( wystarczy 1 element)
3. Nie pal papierosów, nie pij kawy i energetyków, nie jedz fast foodu.
4. Nie korzystaj z telefonu i Internetu – lub ogranicz do minimum.
5. Nie przeklinaj , nie złość się , nie krytykuj innych ani siebie! Daj sobie prawo do błędów !
6. Pomyśl pozytywnie o sobie i świecie. DOBRO przyciąga DOBRO!
7. Przyjdź do Sali 55 na herbatę w porcelanowej filiżance, przynieś ciasteczka, gry planszowe – wyłącz telefon.
Obowiązuje schludny strój z elementami białymi lub przebranie w stylu arystokracji angielskiej oraz pozytywna energia ! Organizatorzy: grupa KIDO (3TLi, 2TLi , 1TAT) . Opiekunka projektu - Agnieszka Pałac

2018-06-07;   L S

Gala podsumowująca I edycję projektu "Słowa mają moc"

6 czerwca 2018 roku w hotelu Novotel Centrum piętnaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w gali podsumowującej I edycję projektu "Słowa mają moc". Tego dnia mieliśmy okazję zapoznać się z 14 innowacyjnymi projektami przygotowanymi przez przedstawicieli 13 szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta.
Nasze uczennice Laura Łosińska i Paula Rajn zaprezentowały przygotowany przez grupę podczas zajęć z trenerami projekt pod nazwą "Lekcja : Jak żyć?".
Pokrótce przedstawimy, co było jego tematem. Zakładał on poszerzanie wiedzy i wspieranie młodych ludzi w umiejętnym rozwiązywaniu problemów życia codziennego. Zakres tematów podejmowanych na zajęciach zależałby od propozycji i potrzeb uczniów. To przecież młodzi ludzie wiedzą najlepiej, czego potrzebują, czego są ciekawi, z kim chcą porozmawiać o swoich problemach.
Zajęcia mieliby prowadzić zapraszani w ramach projektu do szkół specjaliści np. psychologowie, lekarze, naukowcy czy osoby znane z osiągnięcia sukcesu w różnych dziedzinach życia. To ich młodzież mogłaby zapytać o wskazówki, wspólnie poszukiwałaby odpowiedzi na problemy współczesnego świata, które różnią się od problemów i zagrożeń aktualnych jeszcze 10 lat temu.
Młodzi ludzie przychodziliby na takie zajęcia z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem, a ważnym elementem tego projektu byłoby stworzenie w szkołach sal, które nie wyglądałyby jak typowe klasy, różniłyby się wystrojem, wyposażeniem, byłyby miejscem, w którym panowałaby przyjazna atmosfera, pozwalająca się odprężyć a jednocześnie zaangażować w dodatkową działalność służącą własnemu rozwojowi.
Po zakończeniu części zawierającej uczniowskie prezentacje członkowie komisji wypowiedzieli się na temat wysłuchanych projektów, wskazując te najbardziej interesujące. Nasza propozycja również doczekała się pozytywnej recenzji.
Kolejnym punktem programu był panel dyskusyjny, podczas którego zaproszeni goście- Szymon Gryś, Janina Woźna i Ewa Rogoż odpowiadali na pytania przygotowane przez uczniów biorących udział w projekcie. Później odebraliśmy certyfikaty oraz upominki- vouchery do Escape room Wrocław. Już nie możemy się doczekać, kiedy się tam wybierzemy, by spróbować naszych sił w rozwiązywaniu zagadek.
Projekt pozwolił nam na zyskanie nowych umiejętności pożądanych na rynku pracy, więc polecamy go wszystkim, którzy po wakacjach zechcą wziąć udział w jego kolejnej edycji.

2018-06-07;   Beata Śliwińska

Konkurs IT

Uczeń Kacper Gwóźdź z klasy 2 TE, uczestniczył w ogólnopolskim finale konkursu "Konkurs IT"w Warszawie jako jedyny uczeń z poza szkół informatycznych.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.

2018-05-30;   Leszek Szpiech

Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego

Miło nam ogłosić, że w naszej szkole są uczniowie, którzy dbają o czystość i piękno języka polskiego. W ciepłe, kwietniowe przedpołudnie tłumnie przybyli do sali 34, by sprawdzić własne umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji polskiej.
Tytuł I MISTRZA ORTOGRAFII Zespołu Szkół Logistycznych zdobyła Olga Rotman z klasy 1 TL2. II miejsce przypadło Przemysławowi Wojtowiczowi (1 TL2), a III miejsce zajęli ex aequo Mateusz Chmielnicki i Patryk Grudniewski również z klasy 1 TL2. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że znają reguły ortograficzne i potrafią je właściwie zastosować.

2018-05-28;   Beata Śliwińska

Dzień otwarty Zespołu Szkół Logistycznych we współpracy z Zakładem Linii Kolejowych PKP PLK i Przewoźnikami

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowoczesnym taborem kolejowym w dniu 23 maja 2018 r. na Dworzec Główny PKP i do Zespołu Szkół Logistycznych w godz. od 10.00 do 13.00.
W tym dniu, za zgodą Dolnośląskiego Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK we Wrocławiu na peronie II będą prezentować tabor kolejowy następujący przewoźnicy: PKP Intercity, PKP Cargo, Koleje Dolnośląskie oraz Przewozy Regionalne.
W związku z tym będzie istniała możliwość przybliżenia wszystkim sympatykom i pasjonatom kolei pojazdów szynowych. Ponadto każdy chętny będzie mógł przeżyć niezapomniane chwile za sterem lokomotywy, elektrowozu lub pulpitu sterowniczego najnowszych składów pociągowych.
Jest to niepowtarzalne doświadczenie, które możliwe jest dzięki zaangażowaniu Przewoźników i nauczycielom z Zespołu Szkół Logistycznych. W tym dniu chcielibyśmy zapoznać Państwa również z ofertą edukacyjną naszej szkoły, w której można podjąć naukę na kierunkach kolejowych: technik transportu, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz na kierunkach logistycznych: technik logistyk, technik spedytor i technik eksploatacji portów i terminali.
Zapraszamy na peron II - Dworca Głównego PKP oraz do Zespołu Szkół Logistycznych przy ul. J. Wł. Dawida (5 min od Dworca PKP), gdzie można zapoznać się z makietami: kolejową, portu lotniczego oraz terminalu magazynowego.
Liczymy na Państwa obecność.

Stella Gazdulska
Dyrektor
Zespołu Szkół Logistycznych
we Wrocławiu

2018-05-21;   L S

Międzyszkolny Konkurs Biblijny

Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły w składzie: Joanna Kalinka, Daniel Kuźniak i Kamil Pałus zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie pt."Biblia i jej obecność w różnych tekstach kultury" dla uczniów klas I zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr2 we Wrocławiu. W zawodach udział brała grupa składająca się z trzech osób. Do pokonania uczniowie mieli dwa etapy, które odbyły się w tym samym dniu. Poza konkretnymi pytaniami dotyczącymi wiedzy biblijnej, zadawanymi w różnej formie, musieli zmierzyć się z zadaniem, które było przygotowaniem do ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Konkurs umacniał poczucie ważności Biblii jako źródła kultury europejskiej, wykazywał związki między literaturą a innymi dziełami sztuki, kształcił umiejętność publicznego zabierania głosu, umiejętności pracy w grupie, a przede wszystkim ćwiczył umiejętność przygotowania prezentacji maturalnej. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2018-05-21;   Beata Śliwińska

Symulacyjne rozmowy kwalifikacyjne z managerami banku inwestycyjnego Credit Suisse

W naszej szkole realizowany jest projekt "Trening Umiejętności Społecznych".Jest to program Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży we współpracy z Credit Suisse. Celem programu jest rozwinięcie wśród młodzieży umiejętności, które w dalszej perspektywie zwiększą możliwości młodych ludzi na znalezienie miejsca na rynku pracy, a także wpłyną pozytywnie na jakość życia osobistego.
W ramach projektu młodzież wzięła udział w symulowanych rozmowach kwalifikacyjnych. Uczniowie zostali poproszeni o przygotowanie swojego CV, wydrukowanie i przyniesienie go na rozmowę.Do wyboru mieli trzy przykładowe stanowiska pracy: młodszy specjalista ds. wdrożeń systemów IT, młodszy kontroler finansowy i specjalista ds. obsługi klienta. Pracownicy przeprowadzali rozmowę z każdym uczniem osobno i każda trwała ok.45 minut. Dla uczniów było to nowe doświadczenie. Byli bardzo zadowoleni z faktu, że mogą sprawdzić siebie w tak innej dla nich sytuacji. Dzięki spotkaniu dowiedzieli się, jak należy pisać poprawne cv,a przede wszystkim jak zachowywać się na rozmowie wstępnej o pracę, gdzie dużą rolę odgrywa stres.

2018-05-21;   Beata Śliwińska

Przystanek Kariera

W dniu 11.05.2018 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Logistycznych uczestniczyli w wydarzeniu "Przystanek Kariera". Impreza miała na celu propagowanie szkolnictwa zawodowego. Nasza szkoła wzięła udział w wydarzeniu w charakterze wystawcy. Nasi uczniowie oprócz działań promocyjnych szkoły mieli możliwość wziąć udział w wykładach w kinie Nowe Horyzonty i warsztatach z autoprezentacji.
W kinie Nowe Horyzonty wystąpił gość specjalny Aleksander Doba – najsłynniejszy kajakarz świata, podróżnik roku 2015 wg National Geographic
Od godziny 12.00 w rozstawionym namiocie na Placu Solnym oprócz udziału szkół różnych branż obecne były firmy: Global Logic, Dolby, IT Kontrakt, Credit Agricole, Cshark, UTC, Nestle, Kaufland, Leroy Merlin, Faurecia. W wiązku z tym uczniowie mieli również możliwość porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami o ich oczekiwaniach. Na miejscu obecni byli również doradcy zawodowi. Organizatorzy imprezy przygotowali dla uczniów liczne atrakcje: autobus MKP, symulator kariery, stoisko VR, fotobudka.

Poniższy link do wydarzenia i wypowiedzi naszej uczennicy Zuzanny Knychas z klasy mundurowej 1TLi.
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/10,88292,23386968,patryk-jekielek-z-zespolu-szkol-nr-2-i-zuzanna-krychas-z-zespolu.html

Wkrótce zapraszamy na fotorelację...

2018-05-13;   Agnieszka Skarupa

Matematyk i Logika

W dniu 20 kwietnia 2018 roku W Elektronicznych Zakładach Naukowych odbył się finał XIV konkursu MATEMATYKA I LOGIKA. 36 finalistów z 13 szkół okręgu wrocławskiego zmagało się z 14 zadaniami różnej trudności. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Adamczyk, Maciej Migniewicz i Dominik Wiśniewski. Najlepszym Dolnoślązakiem w konkursie okazał się uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych ze Świdnicy. Nasi uczniowie dzielni dotrzymywali kroku zwycięzcy i uplasowali się w czołówce konkursu. Dziękujemy za zaangażowanie i udział oraz zapraszamy na jubileuszową XV edycję konkursu w przyszłym roku.

2018-04-27;   Opiekun Jarosława Bucior

Finał X edycji jubileuszowej Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae" - 20.04.2018

W dniu 20.04.2018 odbył się naszej szkole Finał X edycji jubileuszowej Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae" podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna" i wręczenie nagród laureatom pozostałych konkursów oraz podziękowań nauczycielom przygotowującym młodzież.
Wyniki XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna":

I miejsce - Zespół Szkół Logistycznych: Aleksandra Łuszczek, Natalia Gawryś, Michał Kempski
II miejsce - Liceum Ogólnokształcące nr I: Bartosz Biruk, Dawid Rudkiewicz, Dominika Kanty
III miejsce- Liceum Ogólnokształcące nr XVI: Wojciech Durak, Karol Jaszczyszyn,
Karol Włodarczyk

IV miejsce - Liceum Ogólnokształcące nr XII: Mateusz Łoziński, Krzysztof Bałenkowski,
Aleksandra Dembińska
V miejsce - Liceum Ogólnokształcące nr III: Zofia Kołaczkowska, Olga Kossowska,
Artur Wawryszewicz

Zwycięzcom i laureatom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji projektu. Organizatorzy

2018-04-25;   B W

Spotkanie z innowatorem w ramach projektu "Słowa mają moc"...

Wiceprezes Fundacji "Dom Pokoju" Pani Maja Zabokrzycka przeprowadziła z grupą uczniów naszej szkoły zajęcia, których celem było przybliżenie młodzieży tematyki innowacyjnych pomysłów z różnych dziedzin życia. Uczniowie podzieleni zostali na sześć grup, by metodą burzy mózgu spróbować znaleźć wspólne cechy łączące ślepotę i wykrywanie raka oraz globalny problem min przeciwpiechotnych i szczurów. Tymi tematami zajmowały się cztery grupy. Dwie ostatnie miały inny cel- wskazanie sposobów niesienia pomocy imigrantom przybywającym do Polski z krajów objętych konfliktami zbrojnymi. Grupy przedstawiały swoje propozycję i okazało się, że jedna z nich znalazła rozwiązanie, które jako innowacyjne funkcjonuje na rynku. Szczegóły działalności tej fundacji przybliżyła w dalszej części spotkania Pani Zabokrzycka. Mowa tu o belgijskiej fundacji charytatywnej APOPO, która postawiła sobie za cel zmniejszenie ilości ofiar śmiertelnych i ciężkich okaleczeń spowodowanych przez miny lądowe. W tym celu szkolone są afrykańskie wielkoszczury. Ponadto umieją one również wykrywać gruźlicę. W kwestii tego, co łączy niewidomych i chorych na raka, została omówiona przez prowadzącą działalność doktora Franka Hoffmana. Zauważył on wyjątkową umiejętność wykrywania choroby w bardzo wczesnym stadium przez osoby niewidome, obdarzone wyjątkowo czułym zmysłem dotyku. Oprócz tego, że ratują one życie pacjentek, zyskały one również miejsca pracy. W ten sposób w 2006 roku powstała firma Discovering Hands. W przypadku osób imigrujących do Polski wskazana została- zarówno przez naszych uczniów jak i przez prowadzącą- działalność gastronomiczna. W następnej części uczniowie mogli wypowiedzieć się na temat sposobów sprzyjających innowacyjności, metod projektowych, pracy w grupie i jej zalet. Tematem spotkania były innowacje wprowadzane w logistyce. Pani Zabokrzycka opowiedziała także o zrealizowanym na Nadodrzu projekcie mającym na celu odmienienie dzielnicy zarówno przez działania rewitalizacyjne jak i tworzenie wspólnych akcji łączących lokalnych przedsiębiorców. Na koniec uczniom przybliżono różne działania, dzięki którym można uzyskać środki na realizację własnych, ciekawych pomysłów. Pani Zabokrzycka mówiła tu chociażby o Mikrograntach, które adresowane są do pełnoletnich osób fizycznych, organizacji pozarządowych i nieformalnych grup młodzieżowych, zachęcając do podejmowania prób uzyskania dofinansowania swoich projektów właśnie w taki sposób.

2018-04-25;   Beata Śliwińska

Zakończenie roku szkolnego klas IV

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV odbędzie się 27 kwietnia 2018 r. o godzinie 13:00.

2018-04-23;   L S

Wycieczka zawodoznawcza do CCC

W dniu 12.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły w ramach Projektu Zawodowy Wrocław zwiedzili fabrykę obuwia i magazyny firmy CCC. Wkrótce zapraszam na fotorelację....

2018-04-23;   Agnieszka Skarupa

Dzień Logistyka w Wyższej Szkole Bankowej

W dniu 19.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "Dniu Logistyka" w Wyższej Szkole Bankowej. Dzień Logistyka to coroczne wydarzenie organizowane przez WSB we Wrocławiu. Adresowane jest do uczniów szkół średnich, którzy interesują się szeroko rozumianą logistyką. Młodzież uczestniczyła w wykładzie nt.: "Logistyki w rajdach samochodowych" wygłoszonego przez Gabriela Borowy - rzecznika prasowego Kajetana Kajetanowicza, twórcy Rajdy24.pl, właściciela GB Promotion; zawodnika i organizatora rajdów samochodowych. Następnie wysłuchali prelekcji pomysłodawczyni i twórczyni Vinci Fit Art pt.:„Urban Pixels-feel the Air” Balonodrom.
Uczniowie wzięli również udział w warsztatach zorganizowanych przez studentów z Koła Logistycznego WSB we Wrocławiu:
-"Projekt Pizza" prowadzony przez Agnieszkę Gryszkę i Justynę Łukasik
-"Jelly T-shirts" uświetnili Filip Fusek (absolwent naszej szkoły) i Konstantyn Romanowski
-"VR w logistyce" Giant Lazer.
Zapraszamy na fotorelację....

2018-04-23;   Agnieszka Skarupa