Absolwenci szkoły

Drodzy Absolwenci, Nauczyciele i Pracownicy oraz Sympatycy
i Przyjaciele naszej Szkoły!

Serdecznie Państwu dziękuję za udział w obchodach Jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Nr 23 Swoją obecnością daliście wyraz pamięci i szacunku dla dziedzictwa naszej Szkoły. Mając na uwadze przeszłość Szkoły, staramy się przejmować ,,pałeczkę” od naszych poprzedników tak, aby byli z nas dumni. Dokładamy starań, aby wysiłki tych, którzy tworzyli tę Szkołę nie poszły w zapomnienie i były ciągle żywe. Spotkania po latach są cennym darem umożliwiającym refleksje i konstruktywną krytykę. Po latach niektóre sytuacje widzimy nie co inaczej, przez pryzmat minionego czasu. Rzeczy ważkie dawniej, dzisiaj stają się miłym wspomnieniem. Jesteśmy radzi, że mogliśmy chociaż na parę chwil wywołać wśród Państwa miłe wspomnienia, uśmiech i radość w sercu. Wasz pobyt w murach Szkoły, Drodzy Absolwenci jest dla nas niewyczerpalnym źródłem wiedzy. Od Was uczymy się historii Szkoły, aby zachować pamięć o naszych poprzednikach. A spotkanie z Wami to także dla nas czas nauki, dzięki Wam, Waszemu zaangażowaniu tworzymy tożsamość naszej Szkoły. Pamiętamy, jak w 1946 r. budynek szkoły był zniszczony, jak ówczesny dyrektor wraz z pracownikami kolei i pierwszymi uczniami odgruzowywał pomieszczenia. Jak internat mieścił się w budynku szkoły, na górnych piętrach. Pamiętamy, ale nie sposób o tym wszystkim mówić w krótkim czasie na apelu. Właśnie, dlatego organizujemy Jubileusze, aby przypominać o tym naszej młodzieży. Obecny rok szkolny upłynął Nauczycielom i Uczniom pod kątem powtórki z historii. Uczyliśmy młodzież historii naszej Szkoły. W tych pasjonujących lekcjach nie rzadko udział brali długoletni pracownicy i dyrektorzy szkoły. Młodzież zadawała pytania i chłonęła wiedzę.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim Państwu Nauczycielom, Panom dyrektorom: Zbigniewowi Lubczyńskiemu i Tadeuszowi Szydłowskiemu za podzielenie się swoimi wspomnieniami. Dziękuję również Nauczycielom, którzy chętnie przychodzili do szkoły i brali udział w spotkaniach z młodzieżą. Dziękuję Nauczycielom obecnie pracującym i Samorządowi Szkolnemu za przygotowanie tych spotkań, za oprawę i organizację. Od 1 września 2016 r. cała społeczność szkolna żyła pod znakiem Jubileuszu 70 –lecia Szkoły. Przygotowano wiele imprez i spotkań, m.in. w listopadzie Samorząd Szkolny we współpracy ze studentami stworzył iluminację świetlną naszego budynku, młodzież przygotowała występy, odbyły się zawody strzeleckie…i wiele innych imprez. Ktoś, kto uważnie śledził stronę internetową naszej szkoły mógł zauważyć, że podjęte działania były długofalowe i miały za zadanie przybliżyć historię Jubilatki od wczesnych lat jej utworzenia.

Szczególne słowa podziękowania kieruję na ręce Pani Agnieszki Łuckoś, która przez ostatni rok z zapałem studiowała historię szkoły od czasów jej wybudowania, a nawet wcześniej. Dziękuję za wsparcie Panu wizytatorowi Sławomirowi Strzeleckiemu, który pomagał nam w dotarciu do pierwszych chwil istnienia szkoły.

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli trud przygotowań do Jubileuszu i do końca wytrwali na posterunku.

Jestem z Państwa dumna i wiem, że dzięki Państwa ofiarnej pracy nasi Absolwenci wyszli ze szkoły z radością w sercu, zadowoleni i pełni nowych niezapomnianych wspomnień. Żywię cichą nadzieję, że za pięć, dziesięć lat, równie chętnie powrócą Państwo na kolejny jubileusz naszej Alma Mater.

Szczególne słowa podziękowania za przewodzenie Eucharystii kieruję do księdza Krzysztofa Maka, proboszcza parafii świętego Henryka oraz do katechety szkolnego ks. Wojtka Kani dziękując za piękną homilię. Podziękowania składam Księżom, którzy koncelebrowali Mszę Świętą z księdzem Prałatem Mirosławem Ratajczakiem na czele oraz naszym Absolwentom, którzy specjalnie przybyli na tę uroczystość: Ks. Janowi Dziewulskiemu, Tomaszowi Gospodarkowi, Ojcu Cyrylowi Krzysztofowi Syndronowi i oddanemu Szkole Ks. Aleksemu Strzygielskiemu.

Drodzy Państwo moim pragnieniem, jak już niejednokrotnie podkreślałam, było opracowanie ,,Pamiętnika Siedemdziesięciolatki”. Ufam, że oddana do Państwa rąk lektura, będzie cieszyć się zainteresowaniem oraz dzięki Państwa zaangażowaniu nadal będzie się rozrastać. Za utworzenie wersji wirtualnej składam serdeczne podziękowania Pani Katarzynie Pałkiewicz oraz Panu Janowi Jóźkowowi, którzy wraz zespołem redakcyjnym dołożyli (Beata Śliwińska, Justyna Szarańska, Małgorzata Szydłowska, Beata Wojdyło, Marzena Krzempek, Leszek Szpiech) wszelkich starań, aby oddać tę lekturę do Państwa dyspozycji na dzień 21 kwietnia 2017 r. Mam nadzieję, że dużym zaciekawieniem cieszyła się wydana gazetka: ,,Jubilatka”, którą opracowali wspólnie nauczyciele, a nadzór nad graficzną całością pełniły Panie: Justyna Szarańska i Beata Śliwińska.

Wielu z Państwa mogło również doświadczyć kulinarnych rozkoszy przygotowanych przez oddanych naszej Szkole ,,kulinarnych mistrzów kuchni i wirtuozów smaku”. Dziękuję za wykonanie powierzonych zadań Paniom: Lidii Wołk, Elżbiecie Janickiej, Beacie Stępniewicz i Agnieszce Skarupie, jak również wszystkim zaangażowanym całym sercem.

Długo mogłabym wymieniać wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji naszego Jubileuszu. Niestety nie sposób wymienić wszystkich, a tym bardziej Uczniów, którzy służyli Państwu zawsze pomocną dłonią. Dlatego na ręce Pań: Edyty Majkowskiej i Karoliny Jakubiak składam wyrazy gorących podziękowań całej Młodzieży zaangażowanej w pracę na rzecz Państwa. Dziękuję za zorganizowanie wystaw tematycznych i przygotowanie apelu. Dziękuję wszystkim oddanym Szkole, a jednocześnie bardzo pracowitym Pracownikom obsługi i administracji, którzy dołożyli wszelkich starań, aby uroczystości w tym dniu przebiegały sprawnie i bez zakłóceń.

Na podsumowanie przypomnę Państwu hasła poprzednich Jubileuszy!

,,Wierni Tradycji, otwarci na zmiany” ,, Wszyscy tworzymy historię szkoły” ponieważ ,,Łączy nas Szkoła”.

Z wyrazami szacunku
i słowami podziękowania za obecność na uroczystości Jubileuszu
Dyrektor Zespołu Szkół Nr 23
Stella Strojnowska – Gazdulska (VAS, 87´)

Pobierz w pdf

Pakiet

W pakiecie znajdą się:

Ponadto zbieramy pieniądze na ufundowanie krasnala pamiątkowego z okazji 70-lecia szkoły.

List Dyrektora Zespołu Szkół Nr 23

Szanowna Pani! Szanowny Panie!
Drodzy Absolwenci! Nauczyciele, Pracownicy Szkoły!

Rok szkolny 2016/2017 to czas szczególny i wyjątkowy w dziejach naszej Szkoły.

Siedemdziesiąt lat temu powstało Państwowe Liceum Komunikacyjne, które w latach późniejszych zostało przemianowane na Technikum Kolejowe, Zespół Szkół Kolejowych i Liceum Profilowane Nr XV. Obecnie spadkobiercą tradycji poprzednich Szkół jest Technikum Nr 12 w Zespole Szkół Nr 23.

Mając na uwadze Państwa zaangażowanie wyrażane w rozmowach i deklarowaną wolę udziału w "spotkaniu po latach", pragniemy zaprosić Państwa na Jubileuszowe Obchody Siedemdziesięciolecia Zespołu Szkół Nr 23.

Zapraszam wszystkich Państwa Absolwentów, Nauczycieli i Pracowników Szkoły, którzy czują się emocjonalnie związani ze Szkołą na Zjazd Absolwentów w dniu 21 kwietnia 2017 r. Zachęcam wszystkich Państwa także do udziału w Balu Absolwenta, który również odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. w godzinach wieczornych w Restauracji Letniej na terenie wrocławskiego ZOO.

Bardzo proszę o podzielnie się informacjami o obchodach 70-lecia Szkoły i o Zjeździe Absolwentów ze swoimi Koleżankami, Kolegami i wspólne przybycie 21 kwietnia 2017 r. na zaplanowane uroczystości.

Wszystkim Państwu już dzisiaj życzę sympatycznych spotkań i wspaniałej zabawy na Balu Absolwenta z Kolegami i Koleżankami ze szkolnej ławy.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 23
Stella Strojnowska – Gazdulska (VAS, 87´)

Pobierz w pdf

Harmonogram uroczystości Jubileuszu 70 - lecia
Zespołu Szkół Nr 23 we Wrocławiu

  1. 8.00- 10.00 – Potwierdzanie zgłoszenia uczestników i identyfikacja absolwentów, możliwość zwiedzania szkoły.
  2. 10.00 - 10.30 - Formowanie pochodu do kościoła.
  3. 10.30 - 11.30 - Udział w uroczystej Mszy Świętej.
  4. 11.30 - 12.00 - Powrót w szyku marszowym do Zespołu Szkół Nr 23.
  5. 12.00 - 13.30 - Uroczysty Apel.
  6. 13-30 - 16.00 - Festyn na boisku szkolnym - rozgrywki sportowe, zwiedzanie szkoły, spotkania z wychowawcami, koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy.
  7. 16.00 Zakończenie uroczystości na terenie szkoły.

Zainteresowanych Absolwentów informujemy:
Bal Absolwenta odbędzie się na terenie ZOO od godz. 21.00 - 4.00

Bank Zachodni
Rada Rodziców przy ZS Nr 23
Nr konta: 17 1090 2486 0000 0001 3366 8162

Pobierz w pdf

Absolwentów i sympatyków, którzy zadeklarowali udział w balu i dokonali przedpłat. Prosimy o dopłacenie brakującej kwoty najpóźniej do 18 kwietnia 2017 r. Po tym terminie nie gwarantujemy miejsca na balu, jak również nie jest możliwy zwrot przedpłat.

Bal Absolwenta

Zapraszamy na Bal Absolwentów, który odbędzie się 21 kwietnia 2017 r.
w godzinach wieczornych tj. od godz. 20.00 - 4.00 na terenie wrocławskiego ZOO.

Pamiętnik Siedemdziesięciolatki 1946 - 2016

Szanowni Państwo udostępniamy do pobrania pamiętnik w formacie pdf (16 MB - 270 stron). Elementy spisu treści są hiperłączami, wystarczy kliknąć aby przenieść się do wybranego miejsca. Życzymy miłej lektury.